Bajkowy pokój dla małej dziewczynki - porady

pokój małej dziewczynkiUrządzenie pokoju dla dziewczynki stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców, problem nie znika przy tym nawet wówczas, gdy dokonali już wyboru mebli. To odpowiednie dodatki urozmaicają pokój, a przecież dorosłym zależy na tym, aby był on przytulny. Przy ich wyborze najlepiej dać się ponieść fantazji i zapomnieć o uprzedzeniach. Gust kilkuletniej dziewczynki na ogół różni się od tego, co jej rodzice uważają za szczególnie atrakcyjne, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że właśnie o to chodzi. Lepiej więc dać jej możliwość dokonania wyboru, a w zamian za to móc cieszyć się świadomością, że w umeblowanym i wykonanym przez nas pokoju dziecko czuje się naprawdę dobrze. Jednym z największych problemów rodziców wydaje się być zamiłowanie ich córek do różu.

Niestety, okazuje się, że „różowy etap” jest charakterystyczny dla każdej młodej damy. Dziewczęta w pewnym momencie marzą niemal wyłącznie o tym, aby stać się małymi księżniczkami i naturalne jest typowe dla nich dążenie do tego, aby pokój stał się odzwierciedleniem takich marzeń. Tu warto zwrócić zresztą uwagę na to, że etap ten pojawia się szybko i zazwyczaj równie szybko znika. Różowe dodatki można przy tym demontować z tą samą łatwością, z jaką się je instalowało. Pokój dziewczynki w pewnym momencie musi jednak przypominać scenerię jednej z bajek i nie ma powodu, aby się temu sprzeciwiać.

Jeśli zatem chcemy, aby nasze dziecko czuło się w nim naprawdę dobrze, warto wyrazić zgodę na pewne ustępstwa. Jednym z nich może być baldachim nad łóżkiem taki, jak ten, który gościł w pokoju każdej bajkowej księżniczki. Baldachimy są urocze, ich kolorystyka może odpowiadać indywidualnym zainteresowaniom dziewczynki, a do tego nie mówimy wcale o rozwiązaniu drogim. Ma zresztą moc, którą można porównać do tej, jaką charakteryzuje różdżka każdej dobrej wróżki, jest bowiem w stanie zmienić każde zwykłe łóżko w element wyposażenia pałacowej komnaty. Jego uzupełnieniem może być dywan sprawiający, że pokój sprawia wrażenie cieplejszego i zdecydowanie bardziej przytulnego. Tu również każdej decyzji nie trzeba podejmować samemu dając pole do popisu dziewczynce.

Autor

Maciek

Zobacz również