Lampka dla ucznia

lampka dla uczniaZarówno nauka, jak i odrabianie lekcji przebiega najlepiej wówczas, gdy dziecko korzysta ze światła dziennego. Okazuje się jednak, że nawet właściwe ustawienie biurka nie gwarantuje nam, że będzie go tyle, ile potrzebuje dziecko. Nie wolno zatem zapominać o zakupie lampki do pracy, nietrudno się przy tym domyślić, że jej wybór nie może być przypadkowy. Na szczęście, klienci nie są skazani na eksperymentowanie, z pomocą przychodzą im bowiem producenci oświetlenia. Ich oferta jest coraz bogatsza, problemem nie jest przy tym zakup lampki o oryginalnym kształcie albo kolorystyce.

Niestety, zakup dobrego oświetlenia punktowego wymaga pewnej wiedzy, a idealne rozwiązanie nie może charakteryzować się wyłącznie atrakcyjnością wizualną. Dlaczego zakup dobrej lampki ma tak duże znaczenie. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy do czynienia z rozwiązaniem, dzięki któremu nasze oczy nie męczą się zbyt szybko. Nie bez znaczenia jest jednak i to, że dobra lampka poprawia tak komfort pracy, jak i jej wydajność, a do tego przyczynia się do większej koncentracji i precyzji. Jej kształt nie jest czynnikiem pierwszorzędnym wówczas, gdy decydujemy się na dokonanie zakupu, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że najlepiej sprawdzają się solidne lampy ze stosunkowo szerokim kloszem. Są one odporne na uszkodzenia, a jednocześnie oświetlają dużą powierzchnię.

Duże znaczenie powinno mieć dla kupującego jej ramię. Największą popularnością cieszą się lampki regulowane, można bowiem modyfikować w ten sposób nie tylko intensywność oświetlenia, ale również kąt padania światła. Nawet najlepsza lampa nie sprawdzi się jednak, jeśli nie zostanie postawiona w odpowiednim miejscu. Warto więc pamiętać, że idealna odległość, jaka dzieli źródło światła i oświetlany przez nie punkt wynosi 35 centymetrów. Dzieci praworęczne powinny zresztą korzystać z lampki umieszczonej po lewej stronie biurka. Istotny okazuje się być także wybór żarówki, za optymalną można zaś uznać tą, która imituje światło naturalne. Coraz częściej stosuje się w tym celu żarówki halogenowe, nie wolno jednak zapominać o tym, że mają one tendencję do szybkiego nagrzewania się.

Autor

Anna

Zobacz również