Wybieramy łóżko dla dziecka

p style="text-align:justify">łóżko dla dzieckaDlaczego tak ważne jest wybranie idealnego łóżka dla dziecka? Nie możemy zapominać o tym, że jest to mebel mający wpływ nie tylko na to, jak prezentować będzie się wnętrze pokoju. Nie bez znaczenia jest i to, że łóżko odpowiada za komfort malucha, a nawet za jakość jego snów. Na pierwszy plan wysuwa się materac, wiadomo bowiem, że musi być on nie tylko sprężysty, ale również dość twardy.

 

Owszem, na dziecięce łóżko składają się również stelaż i inne dodatki, a liczba ich form i wzorów jest imponująca. Jeśli w pokoju mieszka więcej niż jedno dziecko warto zastanowić się nad możliwościami, jakie stwarzają przed nami łóżka piętrowe. Ich największym atutem jest to, że pozwalają na zaoszczędzenie przestrzeni w niewielkim pokoju, przed zakupem dobrze jest jednak przetestować rozwiązanie tego typu i upewnić się, czy dziecku będzie w nim wygodnie. Innym rozwiązaniem jest ustawienie łóżka piętrowego w literę „L”. Pozwala to na obniżenie wysokości, na jakiej znajduje się górny poziom i zwiększa poziom bezpieczeństwa malucha. Dzieci lubią takie łóżka również dlatego, że pozwalają one rodzeństwu utrzymywać ze sobą przez cały czas kontakt wzrokowy.

Gdy mamy do czynienia ze starszym dzieckiem możemy już zdecydować się na łóżko ustawione na środku pokoju, choć zawsze należy liczyć się z tym, że łóżko nie będzie miało żadnego zabezpieczenia. Innym rozwiązaniem jest umieszczenie łóżka przy ścianie, choć i ona, zimna i twarda, może budzić pewne zastrzeżenia. Oczywiście, ścianę można ocieplić i to ocieplić na wiele sposobów. Jednym z najciekawszych jest zastosowanie niewielkich, miękkich poduszek. Samo łóżko można zresztą wykorzystać na kilka sposobów, wielu rodziców umieszcza więc pod nim szuflady i pojemniki, dzieci mogą bowiem trzymać w nich swoje zabawki, a rodzice – pościel. Nie bez znaczenia jest i to, że sama ściana przy łóżku wcale nie musi wyglądać ponuro. Jej ozdabianie jest możliwe na wiele sposobów, warto więc pomyśleć już choćby o naklejkach, fototapecie albo wąskich półkach. Ciekawym rozwiązaniem jest też zwiewny baldachim. Jego zastosowanie sprawia, że atutem pokoju staje się pewne nawiązanie do stylu retro. Baldachim w letnie noce może zresztą również pełnić funkcję moskitiery.

Autor

Maciek

Zobacz również